FGG.3B.025.CLCD10
LEMO
Produkt-Nr.:
FGG.3B.025.CLCD10
Beschreibung:
LBP KEYG 2 FLUIDIC +10C (LV) D
Benutzer handbuch
Cable Opening 0.362" ~ 0.394" (9.20mm ~ 10.00mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 39.4µin (1.00µm)
Current Rating (Amps) 5A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 25
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C