FGG.3K.324.CYCC10
LEMO
Produkt-Nr.:
FGG.3K.324.CYCC10
Beschreibung:
LKP KEYG 24C CHR 1.0MM C
Benutzer handbuch
Cable Opening 0.378" ~ 0.394" (9.60mm ~ 10.00mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 39.4µin (1.00µm)
Current Rating (Amps) 4A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 324
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 200°C