FGJ.2B.308.CYPD82Z
LEMO
Produkt-Nr.:
FGJ.2B.308.CYPD82Z
Beschreibung:
LBP KEYJ 8C CHR 8.2MM D BR
Benutzer handbuch
Cable Opening 0.283" ~ 0.323" (7.20mm ~ 8.20mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 5.90µin (0.150µm)
Current Rating (Amps) 10A
Product Status Active
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 308
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C