FGJ.2B.308.KLLD92Z
LEMO
Produkt-Nr.:
FGJ.2B.308.KLLD92Z
Beschreibung:
CONN PLUG FMALE 8P GOLD SLDR CUP
Benutzer handbuch
Cable Opening 0.323" ~ 0.362" (8.20mm ~ 9.20mm)
Backshell Material, Plating Brass, Black Chrome
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 59.0µin (1.50µm)
Current Rating (Amps) 10A
Product Status Active
Shell Finish Black Chrome
Shell Size - Insert 308
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C