FGJ.3B.306.CLLD92
LEMO
Produkt-Nr.:
FGJ.3B.306.CLLD92
Hersteller:
LEMO
Beschreibung:
LBP KEYJ 6C CHR 9.2MM D
Benutzer handbuch
Cable Opening 0.303" ~ 0.362" (7.70mm ~ 9.20mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 5.90µin (0.150µm)
Current Rating (Amps) 17A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 306
Mfr LEMO
Contact Material Bronze
Connector Type Plug, Female Sockets
Features Backshell
Contact Finish - Mating Gold
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C