FHG.1B.308.CLAD76
LEMO
Produkt-Nr.:
FHG.1B.308.CLAD76
Beschreibung:
CONN PLUG MALE 8P GOLD SLDR CUP
Benutzer handbuch
Cable Opening 0.283" ~ 0.299" (7.20mm ~ 7.60mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 39.4µin (1.00µm)
Current Rating (Amps) 5A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 308
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C