FHG.3B.302.CLAD72
LEMO
Produkt-Nr.:
FHG.3B.302.CLAD72
Beschreibung:
LBP 90 KEYG 2C CHR 7.2MM D
Benutzer handbuch
Cable Opening 0.244" ~ 0.303" (6.20mm ~ 7.70mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 39.4µin (1.00µm)
Current Rating (Amps) 35A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 302
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C