FHG.3B.320.CLAD92
LEMO
Produkt-Nr.:
FHG.3B.320.CLAD92
Beschreibung:
CONN PLUG MALE 20P GOLD SLDR CUP
Benutzer handbuch
Cable Opening 0.303" ~ 0.362" (7.70mm ~ 9.20mm)
Backshell Material, Plating Brass, Chrome
Insert Material Polyetheretherketone (PEEK)
Ingress Protection IP50 - Dust Protected
Voltage Rating -
Contact Finish Thickness - Mating 39.4µin (1.00µm)
Current Rating (Amps) 6A
Shell Finish Chrome
Shell Size - Insert 320
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 250°C