FI-SE30P-HFE
JAE Electronics
Produkt-Nr.:
FI-SE30P-HFE
Hersteller:
JAE Electronics
Beschreibung:
CONN HEADER SMD R/A 30POS 1.25MM
Benutzer handbuch
Insulation Height 0.083" (2.10mm)
Ingress Protection -
Voltage Rating 200V
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 1A per Contact
Contact Type Male Pin
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Obsolete
Mfr JAE Electronics
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Receptacle
Style Board to Cable/Wire
Features Shielded, Solder Retention
Pitch - Mating 0.049" (1.25mm)
Contact Length - Mating -
Contact Finish - Mating Gold
Operating Temperature -40°C ~ 80°C