FK14C0G2E152JN006
TDK Corporation
Produkt-Nr.:
FK14C0G2E152JN006
Hersteller:
TDK Corporation
Beschreibung:
CAP CER 1500PF 250V C0G RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.177" L x 0.098" W (4.50mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series FK
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr TDK Corporation
Capacitance 1500 pF