FK14X7R2E153K
TDK Corporation
Produkt-Nr.:
FK14X7R2E153K
Hersteller:
TDK Corporation
Beschreibung:
CAP CER 0.015UF 250V X7R RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.177" L x 0.098" W (4.50mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Obsolete
Ratings -
Series FK
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.015 µF