FK18X7R1E474K
TDK Corporation
Produkt-Nr.:
FK18X7R1E474K
Hersteller:
TDK Corporation
Beschreibung:
CAP CER 0.47UF 25V X7R RADIAL
Auf Lager : 242
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.217" (5.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 25V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series FK
Package / Case Radial
Thickness (Max) -
Mfr TDK Corporation
Capacitance 0.47 µF