Zuhause / Film Capacitors / FKP2F001501D00JSC9
minImg
FKP2F001501D00JSC9
WIMA
Produkt-Nr.:
FKP2F001501D00JSC9
Beschreibung:
CAP FILM 150PF 5% 250VDC RAD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP)
Applications High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.283" L x 0.177" W (7.20mm x 4.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series -
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 160V
Mfr WIMA
Capacitance 150 pF