Zuhause / Film Capacitors / FKP2J006801D00HSSD
minImg
FKP2J006801D00HSSD
WIMA
Produkt-Nr.:
FKP2J006801D00HSSD
Hersteller:
WIMA
Beschreibung:
FKP 2 680 PF 630 VDC 4.5X6X7.2 P
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP)
Applications High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±2.5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.283" L x 0.177" W (7.20mm x 4.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series FKP 2
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 250V
Mfr WIMA
Capacitance 680 pF