FLAX8K2500D
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
FLAX8K2500D
Hersteller:
VPG Foil Resistors
Paket:
Radial Lead
Beschreibung:
RES 8.25K OHM 0.5% 1/8W RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 155°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.264" (6.70mm)
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.220" L x 0.087" W (5.60mm x 2.20mm)
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Radial Lead
Resistance 8.25 kOhms
Series FLA
Power (Watts) 0.125W, 1/8W