FLCX5K6200F
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
FLCX5K6200F
Hersteller:
VPG Foil Resistors
Beschreibung:
RES 5.62K OHM 1% 1/4W RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 155°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.264" (6.70mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.295" L x 0.087" W (7.50mm x 2.20mm)
Temperature Coefficient ±5ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package -
Resistance 5.62 kOhms
Series FLC
Power (Watts) 0.25W, 1/4W