FLCY120R00B
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
FLCY120R00B
Hersteller:
VPG Foil Resistors
Paket:
Radial Lead
Beschreibung:
RES 120 OHM 0.1% 1/4W RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 155°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.264" (6.70mm)
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.295" L x 0.087" W (7.50mm x 2.20mm)
Temperature Coefficient ±2.5ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Radial Lead
Resistance 120 Ohms
Series FLC
Power (Watts) 0.25W, 1/4W