FLTWC0111-20-9
TE Connectivity Raychem Cable Protection
Produkt-Nr.:
FLTWC0111-20-9
Beschreibung:
HOOK-UP STRND 20AWG 150V WHITE
Benutzer handbuch
Operating Temperature 125°C
Cable Type Hook-Up
Jacket (Insulation) Thickness 0.0030" (0.076mm)
Jacket (Insulation) Material Polyester
Product Status Active
Wire Gauge 20 AWG
Ratings UL Style 10208
Series FlexLite TW
Length -
Voltage 150V
Mfr TE Connectivity Raychem Cable Protection
Conductor Strand 19/32
Conductor Material Copper, Tinned
Features -
Jacket Color White
Package Bulk
Jacket (Insulation) Diameter 0.047" (1.19mm)