FMB50DYFT
Sullins Connector Solutions
Produkt-Nr.:
FMB50DYFT
Beschreibung:
CONN EDGE DUAL FML 100POS 0.050
Benutzer handbuch
Operating Temperature -65°C ~ 200°C
Number of Rows 2
Number of Positions 100
Color Black
Contact Finish Thickness 30.0µin (0.76µm)
Read Out Dual
Contact Finish Gold
Flange Feature Flush Mount, Top Opening, Threaded Insert, 4-40
Contact Type Cantilever
Termination Solder
Gender Female
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Card Thickness 0.062" (1.57mm)
Number of Positions/Bay/Row 50
Series -
Mfr Sullins Connector Solutions
Pitch 0.050" (1.27mm)