FMP100FBE52-51R1
YAGEO
Produkt-Nr.:
FMP100FBE52-51R1
Hersteller:
YAGEO
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 51.1 OHM 1% 1W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 51.1 Ohms
Series FMP
Power (Watts) 1W