FMS-250MA
OptiFuse
Produkt-Nr.:
FMS-250MA
Hersteller:
OptiFuse
Beschreibung:
FUSE BRD MNT 250MA 250VAC RADIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Melting I²t 0.014
Response Time Fast Blow
Color -
Approval Agency cULus
Current Rating (Amps) 250 mA
Fuse Type Board Mount (Cartridge Style Excluded)
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.335" Dia x 0.327" H (8.50mm x 8.30mm)
Product Status Active
Series FMS
Package / Case Radial, Can, Vertical
Voltage Rating - AC 250 V