FN685-16-06
Schaffner EMC Inc.
Produkt-Nr.:
FN685-16-06
Hersteller:
Schaffner EMC Inc.
Beschreibung:
LINE FILTER 250VAC 16A CHASS MNT
Benutzer handbuch
Operating Temperature -25°C ~ 100°C
Applications General Purpose
Configuration Two Stage
Frequency - Operating DC ~ 400Hz
Termination Style Quick Connect
Approval Agency CSA, ENEC, UR
Mounting Type Chassis Mount
Product Status Obsolete
Inductance 2.3mH
Series FN 685
Mfr Schaffner EMC Inc.
Filter Type Single Phase
Package Tray
Voltage - Rated AC 250V
Current 16 A