FNPZR0100F
VPG Foil Resistors
Produkt-Nr.:
FNPZR0100F
Hersteller:
VPG Foil Resistors
Beschreibung:
RESISTOR SHUNT 0.01 OHM 1% 500W
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Composition Metal Foil
Applications -
Tolerance ±1%
Mounting Type Chassis Mount
Temperature Coefficient ±1ppm/°C
Product Status Active
Resistance 10 mOhms
Series FNP
Power (Watts) 500W