FOD3150SDV
onsemi
Produkt-Nr.:
FOD3150SDV
Hersteller:
onsemi
Paket:
8-SMD
Beschreibung:
OPTOISO 5KV 1CH GATE DRIVER 8SMD
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 100°C
Rise / Fall Time (Typ) 60ns, 60ns
Common Mode Transient Immunity (Min) 20kV/µs
Voltage - Isolation 5000Vrms
Approval Agency IEC, UL
Current - Peak Output 1.5A
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package 8-SMD
Pulse Width Distortion (Max) 300ns
Series -
Package / Case 8-SMD, Gull Wing
Number of Channels 1
Technology Optical Coupling
Voltage - Output Supply 15V ~ 30V
Mfr onsemi
Voltage - Forward (Vf) (Typ) 1.5V
Package Tape & Reel (TR)
Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) 500ns, 500ns
Current - DC Forward (If) (Max) 25 mA
Base Product Number FOD3150
Current - Output High, Low 1A, 1A