FPC050P020-S
Chip Quik Inc.
Produkt-Nr.:
FPC050P020-S
Hersteller:
Chip Quik Inc.
Beschreibung:
FPC/FFC SMT CONN STENCIL
Benutzer handbuch
Number of Positions 20
Inner Dimension -
Material Stainless Steel
Thermal Center Pad 0.701" L x 0.157" W (17.80mm x 4.00mm)
Product Status Active
Thickness 0.0040" (0.102mm)
Series Proto-Advantage FPC
Type FPC/FFC
Mfr Chip Quik Inc.
Pitch 0.020" (0.50mm)
Outer Dimension 1.300" L x 0.900" W (33.02mm x 22.86mm)