FPR2B-0R015F1
Riedon
Produkt-Nr.:
FPR2B-0R015F1
Hersteller:
Riedon
Paket:
TO-220
Beschreibung:
RES 0.015 OHM 1% 15W TO220
Auf Lager : 69
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 130°C
Composition Metal Foil
Height - Seated (Max) 0.598" (15.20mm)
Tolerance ±1%
Size / Dimension 0.400" L x 0.157" W (10.16mm x 4.00mm)
Temperature Coefficient ±500ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package TO-220
Resistance 15 mOhms
Series FPR
Power (Watts) 15W