FPS1000-24/S
TDK-Lambda Americas Inc
Produkt-Nr.:
FPS1000-24/S
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 24V 960W
Auf Lager : 27
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 0°C ~ 60°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency -
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Rack Mount
Size / Dimension 11.42" L x 5.00" W x 1.61" H (290.0mm x 127.0mm x 41.0mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 40 A
Series FPS1000 (1000W)
Power (Watts) 96W
Type Front End
Efficiency 86%
Mfr TDK-Lambda Americas Inc
Package Bulk
Voltage - Input 85 ~ 265 VAC, 120 ~ 360 VDC