FRC1206JT2R00
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
FRC1206JT2R00
Paket:
1206
Beschreibung:
RES 2 OHM 5% 1/4W 1206
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Thick Film
Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.120" L x 0.063" W (3.05mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient ±600ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package 1206
Ratings -
Resistance 2 Ohms
Series FRC
Power (Watts) 0.25W, 1/4W