FRG300-16F
RFE/Fuzetec
Produkt-Nr.:
FRG300-16F
Hersteller:
RFE/Fuzetec
Beschreibung:
RESETTABLE FUSE - PPTC RADIAL LE
Auf Lager : 1000
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 50
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 16V
Current - Hold (Ih) (Max) 3 A
Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)
Approval Agency cUL, TUV, UL
Current - Max 100 A
Lead Spacing 0.201" (5.10mm)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.280" L x 0.118" W (7.10mm x 3.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 105 mOhms
Series FRG
Type -
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Resistance - Initial (Ri) (Min) 34 mOhms
Mfr RFE/Fuzetec
Current - Trip (It) 5.1 A