FRN14JB2R00
Stackpole Electronics Inc
Produkt-Nr.:
FRN14JB2R00
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 2 OHM 5% 1/4W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.091" Dia x 0.236" L (2.30mm x 6.00mm)
Temperature Coefficient ±350ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 2 Ohms
Series FRN
Power (Watts) 0.25W, 1/4W