FRV125-240F
RFE/Fuzetec
Produkt-Nr.:
FRV125-240F
Hersteller:
RFE/Fuzetec
Beschreibung:
RESETTABLE FUSE - PPTC RADIAL LE
Auf Lager : 240
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 10
Benutzer handbuch
Operating Temperature -20°C ~ 85°C
Voltage - Max 240V (265V Int)
Current - Hold (Ih) (Max) 1.25 A
Height - Seated (Max) 1.079" (27.40mm)
Approval Agency cUL, TUV, UL
Current - Max 12.5 A
Lead Spacing 0.402" (10.20mm)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.835" Dia (21.20mm)
Product Status Active
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 440 mOhms
Series FRV
Type -
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Resistance - Initial (Ri) (Min) 170 mOhms
Mfr RFE/Fuzetec
Current - Trip (It) 2.5 A