FRX025-90F
RFE/Fuzetec
Produkt-Nr.:
FRX025-90F
Hersteller:
RFE/Fuzetec
Beschreibung:
RESETTABLE FUSE - PPTC RADIAL LE
Auf Lager : 480
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 10
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Voltage - Max 72V (90V Int)
Current - Hold (Ih) (Max) 250 mA
Height - Seated (Max) 0.500" (12.70mm)
Approval Agency cUL, TUV, UL
Current - Max 40 A
Lead Spacing 0.201" (5.10mm)
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.291" Dia (7.40mm)
Product Status Active
Ratings -
Resistance - Post Trip (R1) (Max) 3 Ohms
Series FRX90
Type -
Package / Case Radial, Disc
Thickness (Max) -
Resistance - Initial (Ri) (Min) 1.25 Ohms
Mfr RFE/Fuzetec
Current - Trip (It) 500 mA