FS065C332KAZ2A
KYOCERA AVX
Produkt-Nr.:
FS065C332KAZ2A
Hersteller:
KYOCERA AVX
Beschreibung:
CAP CER 3300PF 50V X7R 1206
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive, Boardflex Sensitive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Obsolete
Ratings AEC-Q200
Series FLEXITERM™ Flexisafe
Package / Case 1206 (3216 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.94mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 3300 pF