FS12-2850
Triad Magnetics
Produkt-Nr.:
FS12-2850
Hersteller:
Triad Magnetics
Beschreibung:
PWR XFMR LAMINATED 36VA TH
Benutzer handbuch
Center Tap No
Termination Style PC Pin
Height - Seated (Max) 39.67mm
Voltage - Primary 115V, 230V
Voltage - Isolation 2500Vrms
Secondary Winding(s) Dual
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 66.68mm L x 55.55mm W
Product Status Active
Current - Output (Max) Parallel 5.7A, Series 2.85A
Weight 1.1 lbs (499 g)
Primary Winding(s) Dual
Series Split Pack™
Type Laminated Core
Power - Max 36VA
Mfr Triad Magnetics
Package Box
Voltage - Secondary (Full Load) Parallel 6.3V, Series 12.6V