FS56-110-C2
Triad Magnetics
Produkt-Nr.:
FS56-110-C2
Hersteller:
Triad Magnetics
Beschreibung:
PWR XFMR LAMINATED 6VA TH
Benutzer handbuch
Center Tap No
Termination Style PC Pin
Height - Seated (Max) 33.32mm
Voltage - Primary 115V, 230V
Voltage - Isolation 4200Vrms
Secondary Winding(s) Dual
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 41.28mm L x 33.32mm W
Product Status Active
Current - Output (Max) Parallel 220mA, Series 110mA
Weight 0.44 lb (199.58 g)
Primary Winding(s) Dual
Series Split Pack™, Class 2/3, FS
Type Laminated Core
Power - Max 6VA
Mfr Triad Magnetics
Package Tube
Voltage - Secondary (Full Load) Parallel 28V, Series 56V