Zuhause / Fuses / FSA-P-500MA
minImg
FSA-P-500MA
OptiFuse
Produkt-Nr.:
FSA-P-500MA
Hersteller:
OptiFuse
Beschreibung:
FUSE GLASS 500MA 250VAC 3AB 3AG
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.112
Response Time Fast Blow
Color -
Approval Agency CSA, cULus, UR
Current Rating (Amps) 500 mA
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 35A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.270" Dia x 1.276" L (6.85mm x 32.40mm)
Product Status Active
Series FSA
Package / Case 3AB, 3AG, 1/4" x 1-1/4" (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V