FSC-S15-24U
CUI Inc.
Produkt-Nr.:
FSC-S15-24U
Hersteller:
CUI Inc.
Beschreibung:
AC/DC CONVERTER 24V 15W
Benutzer handbuch
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 60°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 3 kV
Minimum Load Required -
Approval Agency CB, CE
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.61" L x 2.00" W x 1.02" H (91.6mm x 50.8mm x 26.0mm)
Product Status Obsolete
Number of Outputs 1
Current - Output 1 650 mA
Series FSC-S15 (15W)
Power (Watts) 15W
Type Enclosed
Efficiency 78%
Standard Number 60950-1
Mfr CUI Inc.
Features DC Input Capable, Universal Input
Package Box
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC