Zuhause / Fuses / FSE-P-500MA
minImg
FSE-P-500MA
OptiFuse
Produkt-Nr.:
FSE-P-500MA
Hersteller:
OptiFuse
Beschreibung:
FUSE GLASS 500MA 250VAC 2AG
Auf Lager : 3750
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Melting I²t 0.109
Response Time Fast Blow
Color -
Approval Agency cURus, PSE/JET
Current Rating (Amps) 500 mA
Fuse Type Cartridge, Glass
Breaking Capacity @ Rated Voltage 100A
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.197" Dia x 0.630" L (5.00mm x 16.00mm)
Product Status Active
Series FSE
Package / Case 2AG, 5mm x 15mm (Axial)
Voltage Rating - AC 250 V