FSE11-01DB10KP0
Favor Electronics
Produkt-Nr.:
FSE11-01DB10KP0
Hersteller:
Favor Electronics
Beschreibung:
POTENTIO ROTARY SENSOR 10K 0.1W
Benutzer handbuch
Termination Style Gull Wing
Tolerance ±20%
Number of Turns 1
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension Rectangular - 0.252" x 0.157" Face x 0.264" H (6.40mm x 4.00mm x 6.70mm)
Temperature Coefficient ±500ppm/°C
Product Status Active
Resistance 10 kOhms
Series FSE11
Power (Watts) 0.1W, 1/10W