FSN0.13SV164
Techflex
Produkt-Nr.:
FSN0.13SV164
Hersteller:
Techflex
Beschreibung:
EXPAND SLEEVING 1/8"X164' SILV
Auf Lager : 2
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 150°C
Color Silver
Material Copper, Tinned and Aramid
Liquid Protection -
Material Flammability Rating UL VW-1
Product Status Active
Type Attributes Expandable
Series Flexo® Shield
Type Sleeve
Length 164' (50.00m)
Diameter - Inside, Non-Expanded 0.125" (3.18mm)
Environment Protection -
Mfr Techflex
Diameter - Outside, Non-Expanded -
Abrasion Protection Abrasion and Cut Resistant
Diameter - Inside, Expanded 0.250" (6.35mm)
Wall Thickness 0.013" (0.33mm)