FSOT2011E5R000KE
Vishay Huntington Electric Inc.
Produkt-Nr.:
FSOT2011E5R000KE
Beschreibung:
RES CHAS MNT 5 OHM 10% 20W
Auf Lager : 240
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 350°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) 0.343" (8.71mm)
Tolerance ±10%
Size / Dimension 2.000" L x 0.375" W (50.80mm x 9.52mm)
Temperature Coefficient ±400ppm/°C
Product Status Active
Mounting Feature Flange Braces, Right Angle
Resistance 5 Ohms
Series FSOT
Power (Watts) 20W