FSP090-ABBU3
FSP Technology Inc.
Produkt-Nr.:
FSP090-ABBU3
Beschreibung:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 19V 90W
Auf Lager : 91
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature 0°C ~ 70°C
Polarization Positive Center
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial)
Form Desktop (Class I)
Output Connector Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm
Approval Agency CCC, CE, cULus, FCC, GS, TUV
Input Connector IEC 320-C6
Size / Dimension 3.86" L x 2.54" W x 0.89" H (98.0mm x 64.5mm x 22.5mm)
Product Status Active
Weight -
Current - Output (Max) 4.74A
Series FSP090-ABBU3 (90W)
Power (Watts) 90 W
No Load Power Consumption 500mW
Region Utilized International
Cord Length 59" (1.50m)
Efficiency Level VI, CoC Tier 2
Voltage - Output 19V
Standard Number 60950-1; 62368-1
Mfr FSP Technology Inc.
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC