FSP220-50FGBBI(M)
FSP Technology Inc.
Produkt-Nr.:
FSP220-50FGBBI(M)
Beschreibung:
AC/DC CNVRTR 3.3V 5V +/-12V 258W
Product Status Active
Efficiency 80%
Mfr FSP Technology Inc.
Features Standby Output, Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature 50°C
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 5V
Voltage - Output 3 12V
Voltage - Output 4 -12V
Voltage - Output 5 -
Minimum Load Required -
Approval Agency CE, CCC, cULus, FCC, GS, TUV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.91" L x 3.21" W x 1.59" H (150.0mm x 81.5mm x 40.5mm)
Number of Outputs 4
Current - Output 2 12 A
Current - Output 1 8 A
Series FSP220-50FGBBI(M) (220W)
Power (Watts) 258W
Current - Output 4 300 mA
Type Enclosed
Current - Output 3 14 A