FSP350-57FCB
FSP Technology Inc.
Produkt-Nr.:
FSP350-57FCB
Beschreibung:
AC/DC CNVT 3.3V 5V 2X12V 2X-5V
Auf Lager : 16
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Product Status Active
Efficiency 80%
Mfr FSP Technology Inc.
Features PFC, Standby Output, Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 -5V
Operating Temperature 50°C
Applications ITE (Commercial), Medical
Voltage - Output 2 5V
Voltage - Output 3 12V
Voltage - Output 4 12V
Voltage - Output 5 -5V
Minimum Load Required -
Approval Agency CB, CE, cURus, FCC, VCCI
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.48" L x 3.94" W x 1.59" H (190.0mm x 100.0mm x 40.5mm)
Current - Output 6 200 mA
Current - Output 5 500 mA
Number of Outputs 6
Current - Output 2 18 A
Current - Output 1 16 A
Series FSP350-57FCB (350W)
Power (Watts) 532W
Current - Output 4 16 A
Type ATX
Current - Output 3 16 A