FSP600-80PSA(SK)
FSP Technology Inc.
Produkt-Nr.:
FSP600-80PSA(SK)
Beschreibung:
AC/DC CNVRTR 3.3V 5V 4X12V 982W
Auf Lager : 42
Product Status Active
Efficiency 80%
Mfr FSP Technology Inc.
Features Universal Input
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC
Voltage - Output 6 12V
Operating Temperature 0°C ~ 50°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 5V
Voltage - Output 3 12V
Voltage - Output 4 12V
Voltage - Output 5 12V
Minimum Load Required -
Approval Agency CB, CCC, CE, cULus, FCC, GS, TUV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 5.51" L x 5.91" W x 3.39" H (140.0mm x 150.1mm x 86.1mm)
Current - Output 6 16 A
Current - Output 5 16 A
Number of Outputs 8
Current - Output 2 25 A
Current - Output 1 25 A
Series FSP600-80PSA(SK) (600W)
Power (Watts) 982W
Current - Output 4 16 A
Type ATX
Current - Output 3 16 A