FW50A68R0JA
Bourns Inc.
Produkt-Nr.:
FW50A68R0JA
Hersteller:
Bourns Inc.
Paket:
Axial
Beschreibung:
RES 68 OHM 5% 5W AXIAL
Benutzer handbuch
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Wirewound
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.295" Dia x 0.709" L (7.50mm x 18.00mm)
Temperature Coefficient ±200ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 68 Ohms
Series FWxxA
Power (Watts) 5W