FWC-32A10F
Eaton - Bussmann Electrical Division
Produkt-Nr.:
FWC-32A10F
Beschreibung:
FUSE CARTRIDGE 32A 600VAC 5AG
Auf Lager : 19
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Operating Temperature -
Melting I²t 95
Applications Electrical, Industrial
Response Time -
Approval Agency CE, UR
Current Rating (Amps) 32A
Fuse Type Cartridge
Breaking Capacity @ Rated Voltage 50kA
Mounting Type Requires Holder
Size / Dimension 0.406" Dia x 1.500" L (10.30mm x 38.10mm)
Product Status Active
Series FWC
Package / Case 5AG, 10mm x 38mm (Midget)
Voltage Rating - AC 600 VAC