FWC100015A-12A
Inventus Power
Produkt-Nr.:
FWC100015A-12A
Hersteller:
Inventus Power
Beschreibung:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V 99W
Benutzer handbuch
Operating Temperature 0°C ~ 60°C
Polarization -
Input Type Cord (Sold Separately)
Applications ITE (Commercial)
Form Desktop (Class I)
Output Connector DIN, 8 Pin
Approval Agency CB, CE, cTUVus
Input Connector IEC 320-C14
Size / Dimension 7.09" L x 2.27" W x 1.52" H (180.2mm x 57.5mm x 38.6mm)
Product Status Active
Weight 1.6 lbs (725.7 g)
Current - Output (Max) 6.6A
Series ELPAC FWC100 (100W)
Power (Watts) 99 W
No Load Power Consumption 200mW (Max)
Region Utilized International
Cord Length 48" (1.22m)
Efficiency Level VI
Voltage - Output 15V
Mfr Inventus Power
Package Bulk
Voltage - Input 85 ~ 264 VAC