Zuhause / RF Antennas / FXP831.07.0100C
minImg
FXP831.07.0100C
Taoglas Limited
Produkt-Nr.:
FXP831.07.0100C
Hersteller:
Taoglas Limited
Beschreibung:
RF ANT 2.4GHZ/5.4GHZ FLAT PATCH
Auf Lager : 11396
Minimum: 1 Vielfache: 1
Menge
Stückpreis
Ext-Preis
  • 1
Benutzer handbuch
Frequency Range 2.4GHz ~ 2.5GHz, 4.9GHz ~ 6GHz
Applications Bluetooth, DSRC, V2V, Wi-Fi, Zigbee™
Number of Bands 2
Ingress Protection -
Termination U.FL (UMCC), IPEX MHF1
Mounting Type Adhesive
Height (Max) 0.004" (0.10mm)
Product Status Active
RF Family/Standard 802.15.4, Bluetooth, WiFi
VSWR 2.5
Series Freedom
Antenna Type Flat Patch
Frequency (Center/Band) 2.4GHz, 5.4GHz
Power - Max 2 W
Mfr Taoglas Limited
Features Cable - 100mm
Return Loss -
Package Bag
Gain 3dBi, 5.5dBi
Frequency Group UHF (2GHz ~ 3GHz), SHF (f > 4GHz)