G2R-1A-DC18
Omron Electronics Inc-EMC Div
Produkt-Nr.:
G2R-1A-DC18
Beschreibung:
RELAY GEN PURPOSE SPST 10A 18V
Benutzer handbuch
Operating Temperature -40°C ~ 70°C
Switching Voltage 380VAC, 125VDC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style PC Pin
Coil Current 29.4 mA
Mounting Type Through Hole
Coil Resistance 612 Ohms
Product Status Active
Must Release Voltage 2.7 VDC
Contact Form SPST-NO (1 Form A)
Seal Rating Sealed - Flux Protection
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series G2R
Operate Time 15 ms
Mfr Omron Electronics Inc-EMC Div
Contact Material Silver Alloy
Coil Voltage 18VDC
Must Operate Voltage 12.6 VDC